час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN

НОВИНИ

Fashion&Profession у ТРК «Проспект»: особисті переконання Ірини Панаріної
10-06-2021

До проєкту Fashion&Profession у ТРК «Проспект» долучилась викладачка йоги Ірина Панаріна. Про те, як вона змінила ставлення до одягу та чому фарбує губи перед заняттями, далі у тексті. 

«Йогою я займаюсь понад 10 років. У 2017-му викладачка довірила мені вести заняття замість неї, оскільки вона мала вирушати на навчання. У мене вийшло передавати досвід іншим, і таким чином директорка туристичної агенції стала ще й викладачкою з йоги. 

Раніше я вважала, що йогині ніколи не хворіють, ідеально виконують всі асани і їх ніщо не стримує, якщо вони зібрались кудись поїхати. Але реальність виявилась трохи інакшою. По-перше, деякі учні займаються винятково у тебе, і якщо ти поїдеш від них, то вони, скоріш за все, полишать практики. Часом дорослі, як маленькі діти, потребують «чарівного пенделя». 

Викладацтво – це не про ідеальне виконання асан, а про те, як ти допомагаєш людині розкрити себе. І да, викладачі все-таки хворіють. Можливо, хіба що рідше та з легшими симптомами. 

Оскільки назви асан звучать на санскриті, то йогу бажано трохи розбиратись в цій мові, аби розуміти, про що говорять колеги та наставники. Однак це необов’язкова умова для того, щоб викладати, як прийнято вважати. 

Коли у мене трапляються внутрішні труднощі, не вистачає натхнення, то я дивлюсь інтерв’ю фінського йога Петрі Ряйсенена, читаю його статті. Він займається практиками понад 30 років, є одним з поважних вчителів Аштанга йоги нового покоління. Він захоплює своєю спокійністю та мудрістю. Ще мене надихає моя цілеспрямована колега Таня Лимар, яка завжди знайде, що сказати. 

Ставши викладачкою, я стала менше звертати увагу на бренди під час шопінгу, а раніше ж заморочувалась, вишукувала яскраві аксесуари, щоб підкреслити себе, гадала, як люди мене сприйматимуть в тому чи іншому образі. Усвідомила, що одяг – це доповнення людини, тому й перейшла на комфортне вбрання і відмовилась від підборів. Зараз більше орієнтуюсь на свої відчуття. 

Коли одягаю форму для занять, починаю почуватись інакше. Це як зі зборами будь-якої людини на роботу: вона ще вдома, але як тільки одягає останній елемент, подумки вже вся в робочих справах. Ще обов’язково фарбую губи. Мені здається, що це додає жіночності образу. 

Я швидко приймаю рішення стосовно щоденних луків. Відкриваю ящик, де у мене розкладені лосіни, і залежно від настрою обираю. Якщо почуваюсь дуже енергійно, то дістаю різнокольорові. Однак завжди компенсую таку яскравість спокійним верхом (білим, чорним, бежевим), щоби людям, які прийшли на заняття, не мерехтіло в очах.

Я дуже довго ношу речі, бо звикаю й прив’язаюсь до них. На мене діє реклама, особливо як бачу щось хороше і воно постійно мелькає в стрічці. Однак я розумію, якої якості має бути річ і скільки коштувати. За якісний одяг, який переживе багаторазове прання, я готова платити. 

Викладача з йоги складно уявити без гарних лосінів та килимка. Але настрій, з яким він входить до залу з учнями, його готовність та відкритість до всього, що відбуватиметься під час заняття – це першочергове, а потім вже одяг і килимок. 

Професійна звичка – складати враження про людину по тому, як вона вдягнута і ставиться до вбрання. Наприклад, на заняття прийшла дівчина, вбрана у чорну форму, але топ у неї маленький. Отже, людина із міцним внутрішнім стержнем, яка за допомогою йоги хоче знайти відповіді на свої питання. От якщо в учениці замість топу чорна майка, то не здивуюсь, якщо виявиться, що вона працює моделлю (сміється – прим.). Хтось приходить в широких штанах: напевне, соромиться своїх ніг. Чоловіки теж цікаві: чимало з них бояться показати свої коліна. Те, що відбувається на килимку – це життя у zip-архіві». 

Виставка Fashion&Profession у ТРК «Проспект» триватиме до 14 червня. 
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!