час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN

НОВИНИ

Fashion&Profession у ТРК «Проспект»: особисті переконання Марії Марченко
11-06-2021

Вчителька історії столичної школи №207 Марія Марченко долучилась до проєкту Fashion&Profession у ТРК «Проспект» та розповіла про своїх натхненників у професії. 

«У моїй родині практично всі вчителі: і бабуся, і тітка, і сестра, і двоюрідна сестра. Тож не дивно, що в дитинстві, коли прийнято «приміряти» на себе якісь професії, я грала лише вчительку. У мене навіть указка була – саме без цього предмету я тоді не уявляла жодного педагога. 

У дитячі роки я вважала, що вчителі – це розумні, особливі люди, які все знають, тому до них звертаються за допомогою інші. Наразі ж хочеться, щоб держава більше захищала педагогів, а з дітьми та їхніми батьками було більше взаємоповаги та взаєморозуміння. 

Вважається, що вчитель не має права на помилку і чогось не знати. Але в наш час інформація змінюється зі швидкістю світла, тому фізично неможливо все охопити. Вчитель – звичайна людина: на нього, як і на кожного, впливає багато факторів. Тому, помилитись він може, і це не привід його засуджувати. Та чи здатна людина зрозуміти свою помилку, це вже інше питання.  

У своїй професії я орієнтуюсь на вчення чеського мислителя Яна Амоса Каменського, який першим систематизував відомості з педагогіки. Він був переконаний, що ще з дитинства потрібно виховувати у людей справедливість, поміркованість та наполегливість. Цього дотримуюсь і в своїй роботі. 

Щодо українських класиків, то захоплююсь думками Василя Сухомлинського. На його думку, важливо навчати дітей бути в гармонії з природою та поважати інших. І найкраще це він ілюстрував через повчальні цікаві історії. Зараз, як на мене, це актуально, бо сучасних учнів цікавить сторітеллінг.

Якщо говорити про сучасні реалії, то багато чого запозичую у молодших колег, основна перевага яких – інтерактивність.

У класі, коли на мене звернені кілька десятків пар очей, почуваюсь звично, у своїй стихії. А от поза ним не люблю привертати до себе увагу, тому й обираю той одяг, який не виділятиме мене з-поміж-натовпу. Повсякденний образ створюю залежно від настрою чи погоди. Буває, звечора підготую один комплект, а зранку встану і кардинально все зміню. 

Мій перший образ для фотовиставки у ТРК «Проспект» – святковий: цю зелену сукню одягаю на шкільні урочистості. Плаття подобається кольором і фасоном, але найбільше його ціную за те, що воно мені дуже пасує. А от світло-рожева сукня, в якій теж позувала для фотосесії, більш проста та призначена для робочих буднів.  

Другий комплект складається з джинсів, футболки, сорочки та кедів. Імпонує тим, що вільно і зручно в ньому почуваюсь. Одягаю зазвичай, коли збираюсь на прогулянку або з учнями на екскурсію. 

До оновлення гардеробу мене підштовхують або власні вподобання, або потреба придбати вбрання до певних подій. А буває ще простіше: прийшла, побачила, купила». 

Виставка Fashion&Profession у ТРК «Проспект» триватиме до 14 червня. 
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!