час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN RU

НОВИНИ

Чи мали козаки «нерозлучників», з’ясовували у ТРК «Проспект»
22-10-2020

14 жовтня до ТРК «Проспект» завітав сучасний козак – викладач столичної гімназії №283 Микола Швед. Юних відвідувачів він навчав створювати оберіг «нерозлучники» з пряжі, де червоні нитки символізують любов, а білі – світлу дорогу додому.

«Звичай робити подібні обереги походить із Болгарії. Створюють їх під час весняних свят. Їх можна використовувати як сувенір. Наприклад, у нашій гімназії ми дарували «нерозлучників» воїнам на передову», – зазначив Микола. 

Під час майстер-класу він також розповів про три свята, які відзначаються в Україні 14 жовтня. Розпочав з Дня українського козацтва, зокрема розказав про заснування Запорізької Січі та побут її мешканців. Згадав й про характерників – козаків, які вміли віщувати та знали таємниці бойового мистецтва. Найяскравішим представником характерників був кошовий отаман Іван Сірко.

Ще одне свято – День Покрови Пресвятої Богородиці, яку козаки вважали своєю покровителькою. А вже в 2015 році 14 жовтня стало Днем захисників і захисниць України. 

Історична тема не залишила байдужими учасників майстер-класу. Найбільш допитливим виявився хлопчик Данило, який прийшов до торговельно-розважального комплексу разом з мамою та бабусею. 

Переконані, майстер-класи у ТРК «Проспект» мотивують дітей звертати увагу на традиції предків та вивчати їх.  


 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!