час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN RU

НОВИНИ

Десять думок про виставку в ТРК «Проспект»: враження Владислава Сікалова
14-07-2020

Як за 100 років змінилася мода: як змінилися чоловічі костюми та жіночі сукні за сто років? Чому колись без капелюха не можна було вийти на вулицю і яка зараз капелюшна мода? Які ретро-іграшки повертають нас у дитинство? У ТРК «Проспект» відкрилася виставка «ArtFashion: від 20-х до 20-х».

Картини з європейський музеїв, фотографії Мерилін Монро і Френка Сінатри поруч з товарами українських брендів показують розвиток моди за сто років. Інтернет-журнал «Вікенд» побував на відкритті виставки і записав 10 цитат від гостей, учасників і організаторів.

Першим враженнями від виставки поділився культуролог-журналіст Владислав Сікалов:

- Я трепетно ставлюся до симбіозу моди і мистецтва, тому що мода робить мистецтво актуальним, а мистецтво робить моду менш легковажною. Працюючи над виставкою, я з цікавістю дізнався, що тренд світових шопінг-молів - це обов'язкова присутність арт-об'єктів.
На виставці «ArtFashion: від 20-х до 20-х» представлено вісім стендів різної тематики. Вони присвячені історії суконь, костюмів, взуття, головних уборів, сумок, іграшок. Щоб ілюструвати столітній розвиток моди в цих напрямках, я відібрав 25 картин і 24 фотографії. Звичайно, важливі були емоції і експресія, які несуть ці роботи.

У світових музеях та галереях є вільні цифрові бібліотеки, звідки можна черпати матеріали для таких проектів. Тут представлені картини та фотографії з колекцій Національного музею Мадрида, Національної академії мистецтв Вашингтона, музеїв Брукліна, Чикаго, Монреаля, а також з приватних колекцій та фондів.

На виставці побачите сміливі і небанальні іміджі, нерозтиражовані в інтернеті. Вони відображають різні інструменти, техніки та епохи. Поєднання живопису та фотографії теж невипадково, адже в останні роки фото вийшло в авангард мистецтва.

Більше інтерв'ю і вражень про виставку читайте на сайті ТРК «Проспект», в мережах «Інстаграм» та «Фейсбук».

Актуальний хештег проекту «#ArtFashion: від 20-х до 20-х»: #ArtFashion_prospekt

Джерело: https://projects.weekend.today/prospekt_artfashion 
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!