час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN RU

НОВИНИ

Еко-звички, донорство і котики: 8 історій про те, як змінювати світ
25-02-2020

Анна Шамало розповідає про те, як відмовилася від пластику:
“Я сортую сміття, намагаюся відмовитися від пластику і пакетів, використовувати повторно те, що можу. Починала сама, нікого не вмовляла, але поступово до мене приєднався чоловік, потім батьки. А згодом навіть бабуся і дідусь стали намагатися в чомусь слідувати моєму прикладу.  
Наприклад, дідусь уже кілька років підкопує кухонні відходи під сосну у дворі. Колись він посадив у дворі два соснових дерева. Та сосна, яку він удобрював, вже вище зросту людини. Інша настільки не виросла. Дерева дідусь садив, щоб дітям було, де грати, щоб на газоні у дворі не паркували машин.  
Мені здається, у кожного є свої стимули в цьому процесі. Наприклад, моєму батькові дуже подобається, щоб його хвалили. Коли він відправляється за покупками з торбинкою замість пакетів, то отримує порцію похвали і захоплення і від продавців, і від людей в черзі. Тепер він повідомляє: «У вихідні збираюся на ринок, зшийте мені сумку побільше!»  
Поступово можна знайти заміну багатьом речам і вихід з багатьох ситуацій. Наприклад, крупи я купую на вагу, для цього пошила спеціальні мішечки з тюлевої тканини. М’ясо беру в металеві судочки. Так, у великих супермаркетах мені кілька разів грубо відмовляли в проханні відпускати товари в мою тару. Тому я відмовилася від покупок в таких місцях. Але приватний бізнес спокійно реагує на подібні запити. Я знайшла відмінний м’ясний магазин, там працює ціла сім’я. Жодних питань не виникає, із задоволенням купую там.  
Відро для сміття на 30 літрів наповнюється у нас в родині за півтора-два тижні. Чоловікові поки важко відмовлятися від деяких звичок. Харчові відходи я почала компостувати, планую використовувати для вирощування квітів і трав на балконі.”
Більше історій про те, як змінювати світ читайте на сторінці ТРК Проспект.
Джерело: https://www.weekend.today/

 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!