час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN

НОВИНИ

Fashion&Profession у ТРК «Проспект»: особисті переконання Юрія Радіонова
10-06-2021

У проєкті Fashion&Profession взяв участь актор театру і кіно Юрій Радіонов. Для ТРК «Проспект» він розповів про свій шлях у професії та улюблені кольори й комплекти одягу. 

«В юності здавалось, що брейк-данс – це все моє життя, тому жодними професіями не цікавився. Закінчивши школу в Бахмуті (колишньому Артемівську), я вступив до Донецького училища культури на «Режисуру масових заходів» тільки заради гуртожитка: планував займатись брейк-дансом в сильній місцевій команді, а не присвячувати час навчанню. 

Все сталось не так, як гадалось. В училищі ми навчались 6 днів на тиждень, а заняття тривали з 8-ої ранку до 8-ої вечора. Поступово танці зникли з мого життя, натомість в ньому оселились книги, фільми, музика, театр, а також жилети і шарфи, які я до цього ніколи не носив.  

Згідно із законом, після закінчення училища я мав відпрацювати три роки на державу. Ще напередодні випуску надійшла одна пропозиція – стати заступником директора з організаційних справ у Будинку культури в селищі Старобешеве. Як мені сказали: «Будете у нас весілля вести. Хату ми вже вам знайшли, а дівчата у нас гарні». 

Така перспектива мене налякала, тому, взявши направлення в училищі, побіг влаштовуватись актором в Донецький театр юного глядача, оскільки в свої 21 виглядав, як підліток. На годину спізнився на прослуховування. Здивувався, що все-таки взяли. Так ще до випуску я працевлаштувався. 

У ТЮГі пропрацював три роки, а потім з дружиною, з якою ж там і познайомився, перебрався до Києва заради розширення можливостей. 

Коли люди дізнаються про мою професію, то найчастіше цікавляться: «А як ви вчите стільки тексту? Як взагалі не забуваєте, куди йти і де повернути на сцені?». Річ у пам’яті фізичних дій, яка виробляється під час численних театральних репетицій. Буває, подумки ти не можеш пригадати всі рухи, а от в процесі тіло відтворює їх автоматично. 

Трохи інакше все на зйомках багатосерійних серіалів, де у тебе значуща роль. Тоді доводиться вчити чимало листків тексту, який до того ж можуть неодноразово переписувати. Інколи переписаний уривок видають прямо перед сценою, а в тебе всього 7 хвилин, щоб його запам’ятати. На жаль, це реалії індустрії. 

Ще мені нерідко кажуть: «О, ти такою цікавою справою займаєшся! Не те, що я – розетки продаю». На жаль, деякі люди поруч зі мною знецінюють своє ремесло. Для мене ж акторство часом, здається, менш серйозним порівняно з дійсно важливими професіями, як-от лікар. Однак недарма ж побутує думка, що медицина лікує тіло, а театр – душу. Ось це ідеал, якого хочеться досягти: щоб людина, переглянувши виставу, починала вести діалог з собою, адже часто у неї немає на це часу. Такий собі медитативний екскурс до самого себе. 

Рано чи пізно в житті будь-якого актора настає момент, коли треба завітати на якийсь урочистий захід, наприклад на театральний фестиваль. Тому, в гардеробі завжди має знайтись місце для класичного костюму чи нарядної сукні, аби потім не почуватись розгублено. 

Мені до вподоби прості комплекти, як-от спортивний костюм. Не доводиться перейматись, чи комбінуються речі між собою за кольоровою гамою. Хоча інколи хочеться створити мікс із різних стилів. Наприклад, поєднати класичні штани, кросівки і кепку. Виглядаєш дивно, ніби тіпочєк з району. А якщо подумати над цим і додати класичне пальто, то вийде цікавий контраст. 

Для фотовиставки у ТРК «Проспект» я обрав джинсовий костюм. Його перевага в тому, що він водночас надає свободу та не допускає розхлябаності. А ще я ціную цей образ за те, що його не прив’яжеш до жодної із професій.  Другий мій лук – червоний спортивний костюм вільного крою, який дарує тепло. Особливо цей комплект виручає взимку, коли не хочеться одягати сто одежин. 

Помічаю, що зараз люблю три класичних кольори: чорний, білий і червоний. Вони вміють гарно «дружити» та виглядають гарно і в житті, і на сцені. 

На кастинги одягаю те, що, на мою думку, пасуватиме персонажу. Інколи в сценарії прописується його вбрання, але навіть коли опису немає, за професією й статусом героя розумію, як він може виглядати. Якщо це поліцейський, то я навряд чи одягну шкіряну куртку, хіба що це коп, який переодягнуся, щоб приховати свою професію. Косуха, як мене, це більше для тінейджера чи мажора. 

Поміж популярних акторів мені імпонує Джеймс МакЕвой, захоплююсь його фантастичними перевтіленнями у стрічці «Спліт». Я не відстежую його повсякденні образи, але, як на мене, він одягається стримано, як справжній британець. З близького зарубіжжя до вподоби Євгеній Ткачук, він напрочуд добре попрацював у стрічці «Як Вітька Часник віз Льоху Штиря в будинок інвалідів». 

Виставка Fashion&Profession у ТРК «Проспект» триватиме до 14 червня. 
 

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!