час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN RU

НОВИНИ

Навіщо педіаторка завітала до ТРК «Проспект»?
09-10-2020

Під час Happy moments, які відбулись у ТРК «Проспект, стежили за тим, щоб відвідувачі тримали дистанцію й дотримувались респіраторного етикету. Все це задля їхньої безпеки й здоров’я в непрості часи. Чому це важливо робити та як вберегтися від Covid-19, розповіла лікарка-педіаторка Наталія Прілєпова, яка стала запрошеною спікеркою на інтелектуальному talk-шоу. 

Для тих, хто пропустив її виступ, ось невеличкий конспект. 

Відповіді Наталії на найбільш часті запитання стосовно Covid-19:

1)    Чому цей вірус називають коронавірусом? Це якось пов’язано з королівськими родинами?
Така назва через будову вірусу, шиповидні відростки якого нагадують сонячну корону.  
2)    Як передається вірус?
Повітряно-крапельним шляхом, тобто через дрібні краплі, які виділяються з роту чи носу інфікованого, коли той розмовляє, чхає чи кашляє. Інша людина може заразитись вірусом, якщо ці краплі потраплять в її дихальні шляхи. 
3)    Який тест на виявлення вірусу більш достовірний: ІФА (імуноферментний аналіз) чи ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція)?
Достовірнішим є ПЛР-тест, який показує наявність або відсутність в організмі людини ДНК або РНК-вірусу. ІФА-тест в свою чергу може показати наявність антитіл та імунітету до вірусу, тож він не підходить для діагностики захворювання з першого дня.

Також Наталія дала слухачам поради стосовно того, як справлятись з тривогою під час пандемії. 

•    Розділити, що підпадає під зону вашого контролю, а що – ні. Краще зосередитись на тому, що точно можете зробити: помити руки та нагадати іншим про це, скласти план дій на випадок надзвичайної ситуації, виписати номери телефонів сімейного лікаря, найближчого пункту невідкладної медичної допомоги та гарячої лінії, де розповідають про коронавірус та підказують, що робити, коли є сумніви. Загалом робити те, що допомагає почуватись у безпеці.
•    Залишатись «тут і зараз». Можливо, ваше занепокоєння зростає, коли ви думаєте не тільки про те, що відбувається зараз, але і міркуєте про майбутнє. Зверніть увагу на речі, які вас оточують в цей момент. Зауважте звуки, кольори, смаки та інші сенсорні відчуття в цю мить і назвіть їх.
•    Турбуватись про своє тіло: робити вправи вдома на килимку, танцювати під улюблену музику, повноцінно харчуватись та висипатись. Це допоможе краще справлятися зі стресом і підтримувати захисні функції організму на належному рівні.
•    Дбати про власну інформаційну гігієну і користуватись лише перевіреними джерелами. Варто робити перерви від перегляду або читання новин про пандемію, оскільки від постійного оновлення інформації душу часом наповнює смуток та відчуття безсилля. Вимкніть сповіщення новинних сайтів та додатків. Визначте час, коли ви перевірятимете, що відбулося у світі, наприклад, раз на день.
•    Не варто намагатись подолати стрес наодинці. Краще поговорити з друзями про свої відчуття, поспілкуватись з батьками та близькими, яких не можете відвідати. Якщо не виходить впоратись з гострим занепокоєнням, потрібно звернутися за допомогою до фахівця з психічного здоров’я. Цей час варто розцінювати як нагоду перевести дух, зупинитися та поміркувати про те, що особисто для вас є найважливішим. Пам’ятайте, що під час карантину життя не зупиняється, а турбота про себе і пильне ставлення до власних потреб допоможе легше пережити цей період.
#Prospekt_News

Дізнавайся першим про розпродажі та новинки! Підписуйся на розсилку!