час роботи
ТРК 10:00 - 22:00
UA
EN

НОВИНИ

Про розквіт українського бароко – офлайн-тизер у ТРК «Проспект»
11-01-2022

16 січня у ТРК «Проспект» відбудеться аристократичний перформанс у стилі українського бароко. Головна ідея – продемонструвати сучасникам, якими були наші шляхетні пращури, їх манери, вбрання та смаки.
Це період 17-18 сторіччя, час піднесення національного духу, сподівання на відновлення державності та відстоювання максимальної автономії українських земель між Річчю Посполитою та Великоросією.
Київські дами тоді гуляли у вишуканих сукнях зі шлейфами та у високих перуках, а чоловіки – в камзолах. Тодішня мода української шляхти була такою ж стильною та трендовою, як і серед західноєвропейських дворян. Убрання моделювали із дорогого сукна, шовку, оксамиту, прикрашали вишивкою, золотим чи срібним галуном, прикрашали оригінальними ґудзиками. 
Популяризацією барокової України сьогодні займається Анна Гороженко, журналістка, авторка історичних романів та ведуча ютуб-каналу «Обрій подій», а також ініціаторка історично-реконструкторського проєкту «Історія зі смаком».  Власне, у ТРК «Проспект» відбудеться офлайновий тизер про задум та унікальні відомості яким був Київ та Гетьманщина. Відео-тизер в онлайні – за посиланням https://www.facebook.com/Historyinstyle/.
«Зараз ми готуємо цікавий телепроєкт про барокову Україну із серією епізодів про життя Гетьманщини та реальні історії її мешканців. У ТРК «Проспект» буде певний пролог під музику віоли да гамба, демонстрацією тодішньої аристократичної моди, контрдансу та реверансу. Переконана, що українці повинні знати більше про культурний спадок наших пращурів, який на сьогодні залишається поза увагою. А офлайновий перформанс у торговому центрі – це чудова можливість передати дух епохи українського бароко для широкого загалу», - зазначила Анна Гороженко.
«Для нашої команди це велика честь відтворити на нашому соціальному просторі «Проспект» бакоровий стиль та посприяти «Історії зі смаком» культурного залучення, щоб офлайн-тизер додав хеппітиту (happy+апетит), тобто збудив інтерес дізнатися більше про наступність вишуканого українського стилю та міської культури, яка була в тренді тодішнього західноєвропейського дворянства», - додала Олена Обухівська, директорка з комунікацій ТРК «Проспект».
Тематика перформансу – унікальна та оригінальна. Тому обов’язково буде цікавою  для істориків, вчителів історії, учнів, студентів та всіх бажаючих, хто цікавиться українською історією, культурою, модою, музикою, хто пишається та цінує українське надбання.
Початок – о 16:00.
Місце проведення – 2 поверх, центральна локація ТРК «Проспект», традиційний простір тематичних перформансів.